
Robuschi Robox Lobe -kiertomäntäpuhallinpaketti
Robuschi Robox Lobe-kiertomäntäpuhallinpaketti on tarkoitettu ilmalle ja neutraaleille kaasuille ali- ja ylipainekäyttöön.
Tuotekuvaus
Robuschi Robox Lobe-kiertomäntäpuhallinpaketti on tarkoitettu ilmalle ja neutraaleille kaasuille ali- ja ylipainekäyttöön. Yksikkö voidaan toimittaa joko ilman äänenvaimennuskoteloa tai äänenvaimennuskotelolla varustettuna. Tyypillisiä käyttökohteita ovat jätevesilaitokset, puhdasvesilaitokset, teollisuuden eri sovellukset sekä kuljetus ja materiaalin käsittely.
Robox Lobe-puhallinpakettien rakenne mahdollistaa useamman yksikön asentamisen lähekkäin, mikä säästää lattiapinta-alaa. Lisäksi niiden äänipäästöt ovat matalat uusien imu- painepuolen äänenvaimentimien rakenteiden ansiosta. Näiden lisäksi äänierityssuojan rakennetta on parannettu valitsemalla siihen erityistä ääntä vaimentamaa materiaalia sekä päivittämällä paneelien paksuutta. Suojassa on vakiona saranoidut ja irrotettavat ovet, mikä helpotta tarkastuksia ja huoltotoimenpiteitä.
Edut
- valmis ja hiljainen kokonaispaketti, joka sisältää kaiken tarvittavan
- kompakti rakenne
- toimintavarma
Tekniset tiedot
- Kompressoripaketteja on valittavissa useita eri kokoja, joka helpottaa oikean koon valinnassa.
- Maksimi imutilavuus (FAD) 10 500 Nm3/h
- Maksimi vastapaine 1000 mbar(g)
- Maksimini alipaine 500 mbar(a)
- 3-lapainen roiskevoideltu rakenne
- Itsekiristyvä X-hihna
- ATEX-sovellus myös mahdollinen
Materiaalit
Video
Ota yhteyttä myyntiin
Ota yhteyttä asiantuntijaamme tai täytä ja lähetä oheinen lomake.
-
Janne Hakanen
Myyntipäällikkö
010 417 4576 -
Jarno Tolvanen
Aluemyyntipäällikkö
010 417 4556 -
Marjo Koskela
Myyntipäällikkö
010 417 4450 -
Tomi Pekkarinen
Myyntipäällikkö
010 417 4532 -
Ilpo Puustinen
Myyntipäällikkö
010 417 4441 -
Ville Tervo
Myyntipäällikkö
010 417 4546
"*" näyttää pakolliset kentät