
NS/NSB -painesuodatin
NS/NSB -painesuodattimia käytetään yleensä pohja- tai pintavedelle raudan-, mangaanin ja hiilidioksidin poistoon vesilaitoksissa tai teollisuudessa.
Tuotekuvaus
NS/NBS -painesuodattimet – virtaamat vakiomalleilla 12 m³/h asti
Eurowater NS/NSB -painesuodattimia käytetään yleensä pohja- tai pintavedelle raudan-, mangaanin ja hiilidioksidin poistoon vesilaitoksissa tai teollisuudessa. Painesuodattimia voidaan käyttää myös muissa sovelluksissa, kuten arseenin poistoon tai mekaanisena suodattimena esim. prosessiveden kierrätyksessä.
Virtaamat vakiomalleilla 12 m³/h asti. Vastavirtahuuhtelu suoritetaan joko käsiventtiileillä (NS) tai automaattisesti (NSB). Säiliöiden materiaali vaihtoehtoina on teräs tai galvanoitu teräs. Terässäiliöt on saatavissa eri pinnoitteilla käyttökohteen vaatimuksien mukaisesti. Säiliöt on varustettu suutinpohjalla tasaisen suodatustuloksen ja tehokkaan vastavirtahuuhtelun varmistamiseksi.
Edut
- kompakti putkisto
- kestävä terässäiliö
- suutinpohjarakenne
Tekniset tiedot
- NS-sarja virtaamat 1-12 m3/h (manuaalinen).
- NSB-sarja virtaamat 1-12 m3/h (automaattinen).
- Säiliömateriaali teräs tai galvanoitu teräs.
- Terässäiliöt saatavilla eri pinnoitteilla käyttökohteen mukaan.
Materiaalit
Ota yhteyttä myyntiin
Ota yhteyttä asiantuntijaamme tai täytä ja lähetä oheinen lomake.
-
Mika Laihonen
Liiketoimintapäällikkö
010 417 4549 -
Auli Laurila-Lumme
Tuotepäällikkö
010 417 4560 -
Toni Seppänen
Myyntipäällikkö
010 417 4543
"*" näyttää pakolliset kentät